מידע שימושי

טיפים – למעבר דירה

לא משנה עד כמה תתכוננו אליו מראש, מעבר דירה תמיד יתגלה כמשימה לחוצה, מעייפת ומבלבלת. בין שלל הארגונים והסידורים הדחופים, כשאתם מתרוצצים בין הטכנאים שהגיעו כדי לחבר את הגז או הטלפון, לא תוכלו להקדיש זמן כדי לשמור על חפציכם ולוודא שלא נגרם להם נזק.

 

אריזה נכונה ומדויקת של הרהיטים, בעיקר רהיטים עתיקים ויקרים, תשמור עליהם ביום המעבר ותבטיח את הגעתם במצב שלם ובטוח אל ביתכם החדש. אז איך אורזים נכון את הרהיטים שלכם, ועד כמה הובלות קטנות לאיתים יכולות לתת פתרון מהיר לנושא ?

 

שולחנות – משטחי עץ יוקרתיים מומלץ לכסות בגלילי קרטון למניעת שריטות. משטחי זכוכית מחוסמת יש לעטוף בניילון עם בועות אוויר (נייר פצפצים) ואם יש צורך, להוסיף שכבת נייר עיתון.

 

מראות – מומלץ לעטוף היטב בנייר פצפצים. אם מדובר במראה עתיקה ושבירה במיוחד, למשל, מראה עם מסגרת עץ, ניתן לעטוף אותה בנייר פצפצים ולהכניס לתוך ארגז עץ, להגנה מיטבית. הדבר תקף לגבי כל רהיט עתיק.

 

מזרונים וספות – את צדי המזרונים והספות יש לעטוף בניילון נצמד עבה או בניילון פצפצים כדי להגן עליהם. מובילים מקצועיים נוהגים לעטוף אותם בשמיכות במהלך ההעברה.

 

תמונות, פסלים וחפצי נוי – גם כן יש לעטוף גם כן בנייר פצפצים. אם מדובר בתמונות יקרות ערך במיוחד, מומלץ להוביל אותן בעצמכם, ברכב הפרטי.

 

פירוק והרכבת רהיטים – אם סיכמתם עם המובילים על פירוק והרכבת  ארון, מיטה, מזנון או ספרייה בדירה, שאליה אתם עוברים, ודאו כי הפירוק וההרכבה נעשים על ידי בעל

מקצוע, על מנת שהרהיטים לא יתעקמו או ייפגעו. אם לא מדובר בבעל מקצוע, עדיף שתזמינו אותו בנפרד, אחרת הרהיטים עלולים להיפגם.

 

מנורות – הפרידו בין אהילי המנורות לרגליהן ועטפו אותם בנייר פצפצים כדי להגן עליהן. מומלץ גם להוציא את הנורות, כי הן עלולות להישבר במהלך המעבר.

 

מקרר – פרקו את דלתות המקרר אם אין אפשרות להעבירו בדלת, על מנת להרכיבן בדירה החדשה.

 

 

תודה שבחרתם בחברת טבע הובלות!