מידע שימושי

תהליך ההזמנה להובלה קטנה

כל מי שהתנסה בהובלה יוכל להעיד על חשיבותן של הובלות קטנות. גם אם קשה למצוא הגדרה חד-משמעית להובלות מסוג זה, ברור כי הן יכולות להיות הרבה יותר פשוטות מאלה המאסיביות – לפחות כאשר נעזרים בחברת הובלות מקצועית. אם כן, אילו סוגי הובלות קטנות קיימים?

הובלות מוצרי חשמל

מוצרי חשמל נכללים בקטגוריית ההובלות הקטנות, אף שמשקלם עשוי להיות כבד מאוד: חשבו, למשל, על הובלת מכונת כביסה או מדיח כלים – כיוון שמוצרים אלה כבדים ושבירים, חייבים לנקוט בעת ההובלה בזהירות מקסימלית. זו גם הסיבה שרבים בוחרים להעביר מכשירי חשמל אך ורק באמצעות חברות הובלות מקצועיות.
ואגב, מקום של כבוד במשוואה הזו תופסות הובלות מקרר, הנחשבות לעוד יותר מורכבות. זאת, בשל גודל המקרר (שלא תמיד נכנס במעלית או בחדר המדרגות), כמו גם רגישותו. כאשר מעבירים את המקרר בשכיבה, למשל, עלולים להשתחרר גזים חשובים, וכך יכולת תפקודו תיפגע מאוד.

הובלות רהיטים

רהיטים מהווים חלק בלתי נפרד בכל מעבר דירה ועדיין, לעיתים המשפחות בוחרות להעביר אותם בנפרד, תהא הסיבה לכך אשר תהא. גם העברת הרהיטים ואפילו מערכות ישיבה שלמות לסלון מוגדרת כהובלה “קטנה”. כדי להקל על המלאכה במקרים מסוימים ניתן לפרק את הרהיטים, בעוד שבאחרים יש להתבסס על ידיהם החסונות של המובילים (או לחילופין ציוד ההרמה המכני שלהם).
מומלץ לנקוט במלוא הזהירות גם עם הרהיטים השונים: חלק ניכר מהם עשוי מזכוכית שבירה בכל קנה מידה. כמו כן, שריטות על גבי הרהיט מכערות אותו מאוד ואף עלולות לגרום לצורך עז להחליפו.

הובלת כספות

בכספות אנחנו שומרים את הדברים החשובים לנו ביותר, לכן מיותר לציין כי כאשר אנחנו עוברים דירה הן יעברו יחד אתנו. אולם מרבית האנשים מקפידים לרוקן אותן מתכולתן, לכל צרה שלא תקרה במהלך ההובלה, ובצדק גמור! כשעושים זאת, נשארים עם כספת שיש לפרק מהקיר או הרצפה וכזו שמשקלה יכול להיות למעלה מטון אחד.
אז מה עושים? מובן שגם כאן הפתרון הכמעט בלעדי הוא פנייה לחברת הובלות, אשר תעניק את הליווי החשוב כל כך בדרך להשלמת המשימה.